Araç Giydirmede Grafik Tasarım İşlemi

Anasayfa » Araç Giydirmede Grafik Tasarım İşlemi

Öncelikle aracınızın üzerine reklamınızı yaptırmak istiyorsanız, her işte olduğu gibi bu iştede işinin ehli bir firmayı tercih etmelisiniz, çünkü bu işlem el becerisi ile yapıldığından tecrübesi yüksek olan kuruluşu tercih etmenizde fayda olacaktır. Araç Giydirme – Araç Kaplama ( Araç Üstü Reklam ) işlemi için genelde Photoshop isimli grafik programı tercih ediliyor. Bazı Reklam firmaları bu işlem için Car art gibi hazır programlar kullanır ancak araçlar her sene revize edildiğinden sürekli bu programın revizesini yapmanız gerekmektedir.

İmran Reklam olarak biz hazır programlar vasıtası ile bu işlemi yapmıyoruz, grafik tasarım programları kullanarak tüm işlemleri sıfır hata olması için kendimiz yapıyoruz. Öncelikle Araç Giydirme – Araç Kaplama ( Araç Üstü Reklam ) işlemi yapmak isteyen kuruluş, firmamıza hangi arabayı kullanmak istiyorsa onu getiriyor ve bu aracın sağ, sol, ön, arka ve tavan kısımlarını detaylı resimlerini alıyoruz.

Dijital resimlerini çektikten sonra bilgisayara aktarıyor ve renkli çıktısını alıyoruz. Bu renkli çıktı üzerine aracın tüm detay ölçülerini yazıyoruz. Sonrasında tekrar bilgisayar başına geçiyor ve çekmiş olduğumuz resmi bilgisayarda net ölçüye getiriyoruz. Artık ekranda görünen ölçü aracınızın 1/1 net ölçüsüdür. Tasarımı yapan Grafiker firmanın istekleri üzerine tüm çalışmayı araç üzerinde yapar ve aracın tüm yüzeylerinin çıktısını alarak, çıktılar üzerinde firma yetkilisinin imzasını almak suretiyle onay ister. Bu onay kısmını unutmamak gereklidir. Çünkü iş bittikten sonra bazı müşteriler, “burasını böyle istememiştik” diye biliyor bu sebepten onay alınmasında fayda vardır. Aksi halde müşteri memnuniyeti ilkesinden yola çıkarak araç baskısının yeri geldiğinde tümünü değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Bu imzayı alarak hem reklam firması hemde işi yaptıran firma kendini garantiye almış oluyor.