Folyo Baskı

Anasayfa » Folyo Baskı

Folyo PVC  esaslı bir malzemedir. Türkiye’ de folyo, reklam sektöründe 25 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Adhesive Glossy Vinil olarak bilinen Yapışkanlı Folyo ( Vinil ) vitrinlerdeki yerini, indirim sloganlarının yazımında kullanıldığında almıştır. Folyo reklam sektörünün vazgeçilmezi olmaya o yıllarda başlamış ve geniş yelpazesi ile bu günlere denk gelmiştir.

 

Folyo ( Vinil ) sektöre girdikten sonra tabelacıların bir numaralı malzemesi olmuştur ve halen daha yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Kesim ploterlarında folyo istenildiği şekilde işlendiğinden dolayı yazılar, rakamlar, şekiller, desenler v.s çok rahatlıkla üretilmektedir. Bu sebepten dijital baskı sektöre girmeden önce Folyo Kesim ile tüm reklam ihtiyaçları çözülmekteydi.

 

Fotoğraf baskıları o dönemde yapımı mümkün değildi ancak illustration tekniği ile vektörel çizimler yaparak resimler oluşturuluyor ve müşteriler tarafından da kabul görüyordu. Folyo Vinil hem kullanım alanları açısından hemde renk alternatifleri açısından çok geniş bir yelpazeye sahiptir.