Araç Giydirmenin Montajı

Anasayfa » Araç Giydirmenin Montajı

Araç Giydirme – Araç Kaplama ( Araç Üstü Reklam ) işlemi yapılmadan en az 8 saat önce yıkanıp kapalı bir ortamda kurumaya bırakılmalıdır. Araç yıkamasını yaparken eğer aracınız komple reklam kaplanacak sa yani tavanda da görsel bulunacaksa oto yıkamacınıza aracınızın tavanını da yıkatmayı unutmayınız, otomobillerde bu zaten yapılmakta ama minibüs ve daha yüksek araçlarda yapılmamaktadır.

 

Araç Giydirme – Araç Kaplama ( Araç Üstü Reklam ) işlemi için daha önce anlatmış olduğumuz konulara dikkat ederek oluşturmuş olduğumuz Cast Araç Giydirme – Araç Kaplama ( Araç Üstü Reklam ) malzemelerini sırası ile rulo yapıyoruz. Resim içeride kalacak şekilde ve aşağıdan yukarıya doğru sarmak suretiyle rulo yapıyoruz. Bu işlemi yapmamızdaki sebep montaja arabanın üst kısmından başlıyor olmamızdır.

İmran Reklam olarak bir hatırlatma daha yapmamız da fayda var, normalde montajı yapılmayacak folyoların yada laminasyon çekilmiş kağıtların rulosu baskı dışarıda kalacak şekilde yapılır.  Araç baskısının grafiğinin hazırlanma bölümünde dikkat edilecek hususlara değinmiştik ve bunlardan bir tanesi de baskının belirli miktarda uzun basılmasıydı. Yani aracın yüksekliği 175 cm ise bunu 180 cm olarak daha uzun basmak, bunun sebebi ise var olacak bir hatayı önlemektir.

 

Araç Giydirme – Araç Kaplama ( Araç Üstü Reklam ) montajında genelde keçe kullanılır ancak isteğe göre sıvama tarağı da kullanılır bu sıvama tarafını direk kullanırsanız malzemenizi çizebilirsiniz, hele bir de laminasyon yok ise o zaman geri dönüşü olmayan bir çizik olabilir.